Honda ESM - Electronic Service Manual

Програми и информация, свързани със Хонда

Модератор: Cyrix

Потребителски аватар
Fresh
Новак
Новак
Kapa: FR-V, N22A1, 2007
Status: Извън линия

Honda ESM - Electronic Service Manual

Мнениеот Fresh » 20 окт 2016, 17:20

ESM - Electronic Service Manual

ESM съдържа 2 глави - Ръководство по обслужване и Ръководство по ремонт. Има адски много информация... За процедури и параметри - например хлабнини на клапани или смяна на антифриз.
За пръв път например виждам контролни размери и точки за установяване дали купето е криво.

Разархивирайте, стартирате HONDAESM.HTML - първо изплюва едно съобщение свързано със сигурността - АктивХ компонентите - там давате Allow, после пита дали да рънне контента -> Yes, после дали да затвори страницата -> No, и при мен тръгва... с IE8 и IE10.

Zip Архиви:
ESM Accord 2003 - 30.5 Mb
ESM Civic 2006 PDF trainings - 6.5 Mb
ESM Civic 2006 Technical Training - 44.4 Mb
ESM Civic 2006 - 39 Mb
ESM CR-V 2002-04 - 20.5 Mb
ESM FR-V 2005-06 - 33.6 Mb
ESM Jazz 2002-05 - 30.3 Mb
ESM Stream 2001-04 - 30.4 Mb

++++++++++++++++++++++++++++++++

Има и Honda FR-V Owners Manual -> pdf

HDS - Honda Diagnostic Software

Попаднах на версия 3.017.012. Пак благодарим на братята руснаци. Това е предпоследната излязла на пазара. Версията която съм качил е без модула за смяна на софта на ECU-то защото върви с 1500 фаила с БИОС-и и е към 2.5 Гб а е тотално ненужна при една диагностика например. Имам и предишни версии - ако някои му трябва нещо - да казва на лични.... Има фаил Install HDS.txt в който съм описал как се инсталира.

За да го ползвате обаче ви необходим и хардуер: HIM - Honda Diagnostic Module, или MINI-VCI J2534 адаптерче (аз си взех HIM и смятам да продам MINI-то.). Трябва ви също лаптоп с WinXP. Не съм пробвал дали с разни емулации тръгва на Win7...

EPC - Electronic Parts Catalogue

Качил съм един голям архив, но който не му се занимава може да ползва WEB варианта:
www.japancars.ru или www.lingshondaparts.com (това има и цени но са в лири и солени спред мен. За транспорт е удачно да се ползва www.ggbg.bg -> 2 лв/кг.)

+++++++++++++++++++++++++++++

И накрая 3 безплатни програми за Android - в случай че имате ELM327 адаптер....

Android ODB II Software
Dashcommander
TORQUE PRO

+++++++++++++++++++++++++++++

и всичко това на http://dox.bg/files/dw?a=d49abc7312

Ако нещо не е достъпно - пишете на лични или майл...

Върни се в “Софтуер, документация и ръководства”